2421/219
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Kvæg i en mørk stald. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 22,5×30,5.
Mindre krakeleringer samt enkelte minimale ridser. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024
Vurdering
Hammerslag