2050/400
Et par saucekander af sølv, rigt smedet med perlestaf samt blomster og bladværk på håndtag. 20. årh. Vægt ca. 536 gr. H. 10,5–11. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud