1626/1690
Et par kinesiske lågvaser af porcelæn, dekorerede i farver og guld med havescenerier i kartoucher og blomster, lågknopper i form af fohunde. Sen Qing, 19. årh. H. 21. (2)
Den ene lågvase kraftigt restaureret, låget mangler del af rand. Det andet låg ligeledes restaureret. Slitage på guld.
Varia, 30. juni 2016
Vurdering
Hammerslag