Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)
“Erindring om en stor Længsel”. Usign. 1993. Litografi i farver. prøveeksemplar. Bladmål 82×63. Uindrammet.
Litteratur: Håkon Larsson: “HOMO LUDENS”, Digtermalerens grafik nr. 69, illustreret og omtalt s. 108.
Intet at bemærke. Ubrugt, farvefriskt eksemplar.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
14 bud