2148/104
Fransk Louis XVI kommode af eg, ligeknækket front med tre skuffer flankeret af kvartsøjler. 18. årh.s. slutning. H. 80. L. 76. D. 39.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag