Paul Gadegaard (f. Frederiksberg 1920, d. København 1996)
Landskab. Sign. Paul Gadegaard 41. Olie på lærred. 54×67.
Udstillet: Kunstnernes Efterårsudstilling, København.
Behov for let overfladerensning. Flere mindre krakeleringer. Lærred buler let.