2432/116
Kakkelovnsskærm af bemalet jern støbt i form af grene, centralt med landskabsdekoration. 19. årh. H. 130. B. 68.
Brugsslitage. Ridser, mærker og afskalninger. Brud på rammen i venstre side.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag