2011/2008
Herrearmbåndsur af stål. Model Hydronaut 1200, ref. 25000. Automatisk værk med dato. Sort urskive med fluorescerende visere og timemarkører. Drejelig keramisk lynette. Lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 18,5 cm. Urets diam. 45 mm. 2010.
Original æske, certifikat, manual, to ekstra led samt servicepapirer fra 2019 medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Æske med kraftige brugsspor.
Armbåndsure, 11. marts 2020
Vurdering
Hammerslag