1335/720
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
Bordlampe med stel af messing samt fodstykke og justérbar skærm af hvidlakeret metal. Fod forsynet med trykknapafbryder. Udført hos Louis Poulsen. H. 44–54.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 27. august 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||