1449/​8678

En samling af russisk serveringsbetik af sølv og forgyldt metal, to dele monteret med ben, støbt og ciseleret med blomster og bladværk. Tilsyneladende ej mesterstemplet, utydelig guardein 1896–1908, lødighed 84. Efterstemplet 900. (24).

Mindre aldersslitage.

Russisk auktion, 5. december 2014

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK