2146/928
Jacob Eiler Bang (f. Frederiksberg 1899, d. Lyngby 1965)
Vase af grønt glas blæst med vertikale riller. Usign. Udført hos Holmegaard. 1930'erne. H. 23. Diam. 19.
Få brugsspor.
Moderne kunst og design, 16. november 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud