2023/134
Louis XVI kommode af gråmalet træ, front med smal samt tre større skuffer. 18. årh.s slutning. H. 82. B. 72. D. 43.
Brugsslitage. Senere bemaling. Delvist omlavet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag