2425/192
Fire kinesiske plaketter af porcelæn med personscenerier. 20. årh. Indrammede. Lysmål 31×22 cm, Rammer 40×30 cm. (4)
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Dog er en plakette knækket over. En ramme mangler dele af ben montering.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud