2442/​7068

Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt)

Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt)

“Kongeserien”. Seks armstole af mahogni, ryg og sider med flet. Sædehynde betrukket med rød/brunt alcantara. Model 7703. Udført hos Fredericia Furniture. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Nogle større afslag på stel. Mindre fletdefekter. Hynder med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

16 bud

276986 4.200 DKK
883577 (Autobud) 4.000 DKK
276986 3.800 DKK
883577 (Autobud) 3.400 DKK
276986 3.200 DKK
883577 (Autobud) 3.000 DKK
276986 2.900 DKK
883577 (Autobud) 2.800 DKK
276986 2.700 DKK
883577 (Autobud) 2.600 DKK
276986 2.500 DKK
883577 2.400 DKK
1092713 2.300 DKK
817240 2.200 DKK
1092713 2.100 DKK
1146892 2.000 DKK