1824/543
Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981)
Komposition. Sign. Bram van Velde, 48/100. Litografi i farver. 73×49.
Litteratur: Mason & Putman nr. 252.
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
Vurdering
Hammerslag