2412/309
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Parti fra Paradisøerne, Silkeborgsøerne. Sign. monogram, 28 sept. 1877. Olie på lærred. 24,5×32,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag