2148/707
Gerda Wegener (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940)
Portræt af Yvonne. Tryksign. Gerda Wegener 1914. Litografisk tryk. Lysmål 41×30.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag