2119/295
Etui af sterlingsølv prydet med sort emalje omkranset af markasitter og prydet med slebet smaragd. Engelske importstempler, London. Vægt 154 g. L. 9 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle markasitter mangler. Afslag på emaljen.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud