Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Identity I, II, III”, 1997. Sign. Kvium 97, 7/120. Tre litografier. Bladstørrelse 30×30. Uindrammede. (3)
Litteratur: “Michael Kvium - Det trykgrafiske værk 1979–2006”, nr. EC 091, 092 og 093, afb. s. 108–109.
Moderne kunst og design, 18. juni 2019