2039/763
Søholm
Et par store bordlamper af stentøj, modelleret med vertikale riller, dekoreret med brun og grøn glasur. Udført og stemplet hos Søholm. Dessin 3030. H. inkl. montering 59. H. ekskl. montering 39. (2)
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud