2115/2023
Nacar
Herrearmbåndsur af gulddoublé. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Rem af sort læder med forgyldt C-spænde. Urets diam. 35 mm. 1960s.
Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 14. april 2021
Vurdering
Hammerslag