Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
“Klostergaard ved San Carmine i Firenze”. Sign. monogram 24. Olie på lærred. 60×80.
Enkelte minimale afskalninger, mindre krakeleringer samt mærke langs blændrammens kant. I hjørner retoucherede nålehuller. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024