2116/92
Almueskab af bemalet træ, dekoreret med navnetræk og bladværk, overdel med to låger, underdel med fire skuffer. 19. årh.s begyndelse. H. 187. B. 110. D. 50.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag