1517/1541
Sukkerskrin af sort glas, rektangulært, dekoreret i guld og hvid emaljefarve med blomster, montering af forgyldt messing. 19. årh.s slutning. H. 9,5 cm. L. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Slidt glas og messing forgyldning. Der medfølger ikke nøgle.
Varia, 23. april 2015
Vurdering
Hammerslag
12 bud