Mario Merz (f. Milano 1925, d. 2003)
Uden titel. Sign. Mario Merz. Mixed media på papir. Bladstørrelse 45,5×61,5.
Proveniens: Hugo Arne Buch, kunstner og tidligere museumsinsperktør på Louisiana Museum for Moderne Kunst, Humlebæk. Erhvervet direkte fra kunstneren.
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018