12033/58
Kranz & Ziegler
Kvartshalskæde og armbånd af forgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne grønne kvarts. L. 18–20 og 101 cm. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020
Vurdering
Hammerslag