12031/​17

Wilhelm von Wright (f. 1810, d. 1887)

W. von Wright: Smitt (ed.): Skandinaviens fiskar. 3 bd. (Förra Delen, Senare Delen + Taflor). Stockholm: P.A. Norstedt & Söner Förlag [1892–1895]. 2. udg. Folio. Illust. med 53 farvelitografier + ét s/h. Med de orig. lyseblå beskyttelsespapirer. Indb. i halvbind af læder, med topguldsnit. (3)

Nissen: Fischbücher 56.

Rygge med pletter og brugsspor. Nogle illustrationer er klistret sammen med beskyttelsespapiret (pga. farvelægning).

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

2.400–3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK
1.450 DKK
1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK