Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Landskab med udsigt til Bregentved Gods. Ca. 1840. Sign. monogram. Olie på lærred. 26,5×35,5.
Svage mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
32 bud