1416/1735
Et par kinesiske urtepotteskjulere af porcelæn i overglasur med figurscenerier, bund med græsk nøglemønster og bladværk i underglasur. Signerede. 19.-20. årh. H. 36,5. Diam. 46. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 17. april 2014
Vurdering
Hammerslag
27 bud