Foto endnu ikke klar
884/702
Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)
“Zephir”. Sign. P. Wemaëre og sign. på bagsiden P. Wemaëre 90 med titel. Olie på lærred. 130×97
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019
Vurdering
Hammerslag