1951/​452

P. S. Krøyer, kopi efter, 20. årh.s slutning (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)

“Badende drenge. Solskin. Studie”. Usigneret. Olie på lærred. 31×43.

Tilføjelse til stand d. 9.12.2019.

Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Mindre afskalning i venstre, nederste hjørne.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

3.000–4.000 kr

Hammerslag

11.000 kr

34 bud

11.000 kr
10.500 kr
(Autobud) 10.000 kr
10.000 kr
(Autobud) 9.500 kr
9.000 kr
8.500 kr
(Autobud) 8.000 kr
8.000 kr
(Autobud) 7.500 kr
7.000 kr
(Autobud) 6.500 kr
6.000 kr
(Autobud) 5.500 kr
5.000 kr
(Autobud) 4.800 kr
4.600 kr
4.400 kr
4.200 kr
(Autobud) 4.000 kr
4.000 kr
(Autobud) 3.800 kr
3.600 kr
(Autobud) 3.400 kr
3.200 kr
(Autobud) 3.000 kr
2.900 kr
(Autobud) 2.800 kr
2.700 kr
(Autobud) 2.600 kr
2.500 kr
(Autobud) 2.200 kr
2.100 kr
2.000 kr