1951/452
P. S. Krøyer, kopi efter, 20. årh.s slutning (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
“Badende drenge. Solskin. Studie”. Usigneret. Olie på lærred. 31×43.
Tilføjelse til stand d. 9.12.2019.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Mindre afskalning i venstre, nederste hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag
34 bud