2440/851
Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986)
Sæt på tre indskudsborde af palisander. To borde ilagt sort formica. Udført og mærket hos Jason Møbler. H. 47/44/41. L. 60/55/50. B. 40/38,5/37. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.
Moderne kunst og design, 1. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
30 bud