2440/​851

Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986)

Sæt på tre indskudsborde af palisander. To borde ilagt sort formica. Udført og mærket hos Jason Møbler. H. 47/44/41. L. 60/55/50. B. 40/38,5/37. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?