1946/​852
Norsk design: Et par bordlamper af messing. Udført hos MS belysning. H. inkl. skærmhus 85. (2)

Be­skriv­el­se

Et par bordlamper af messing. Udført hos MS belysning. H. inkl. skærmhus 85. (2)

Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker. Nogle steder med overflade slitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Moderne belysning

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.250 kr.

30 bud

1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
900 kr.
(Autobud) 850 kr.
850 kr.
(Autobud) 800 kr.
750 kr.
(Autobud) 700 kr.
650 kr.
(Autobud) 600 kr.
550 kr.
(Autobud) 500 kr.
480 kr.
(Autobud) 460 kr.
440 kr.
(Autobud) 420 kr.
400 kr.
(Autobud) 380 kr.
360 kr.
(Autobud) 340 kr.
320 kr.
(Autobud) 300 kr.
290 kr.
280 kr.
270 kr.
260 kr.
250 kr.