2148/208
Signeret orientalsk silketæppe i klassisk Tyrkisk Hereke stil. Niche design på bund med metaltråde i relief. C. 1,2 mio kn. pr. m2. 21. årh. 131×91.
Delvis falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud