1433/196
Klædeskab af ådremalet fyrretræ. Ca. 1900. Sorgenfri inventarnr. S242 samt mærket med kronet monogram for Christian X og dronning Alexandrine. H. 198. B. 107. D. 57. Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII til i dag.
Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII indtil idag.
Nøgle medfølger. Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 11. august 2014
Vurdering
Hammerslag