1433/​196

Klædeskab af ådremalet fyrretræ. Ca. 1900. Sorgenfri inventarnr. S242 samt mærket med kronet monogram for Christian X og dronning Alexandrine. H. 198. B. 107. D. 57. Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII til i dag.

Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII indtil idag.

Nøgle medfølger. Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 11. august 2014

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK