1412/1708
Fire runde relieffer af patineret bronze i form af pigeansigter, monteret i ramme af udskåret og bemalet træ med messingliste. Etiket fra Frost & Reed, Bristol. 19. årh.s slutning. Relieffer Diam. 7. Ramme 35×86.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Varia, 20. marts 2014
Vurdering
Hammerslag