2044/823
Knud Kristensen (f. 1915, d. 1991)
“Efterår” og “Okt. henimod aften”. Sign. KK. og Knud Kristensen, begge signeret og dateret hhv. 1987 og 1983 på bagsiden. Olie på masonit og malepap. 23×29,5 og 24×34. (2)
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud