2108/​540

Michael Kvium (f. Horsens 1955)

Figurkomposition. Sign. Kvium 08. Vandfarve og gouache på akvarelpapir. Bladstørrelse 24,5×24,5.

Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens.

Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

32.000 DKK

17 bud

32.000 DKK
30.000 DKK
29.000 DKK
28.000 DKK
27.000 DKK
(Autobud) 26.000 DKK
26.000 DKK
25.000 DKK
24.000 DKK
23.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK
20.000 DKK
19.500 DKK
19.000 DKK
18.500 DKK
18.000 DKK