2425/188
Russisk syskrin af ben og træ, skåret med geometriske mønstre, dekoreret i rødt og grønt. låg med ekstra rum. Kholmogory i Arkhangelsk provinsen, 19. årh. H. 18 cm. L. 23 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusive bl.a. afslag, revner og løse hængsler.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. juni 2024
Vurdering
Hammerslag