2125/151
Et par prismegirandoler af forgyldt bronze med tre svungne lysarme, fodstykke af marmor, top med prismekaskade båret af tresidet spyd. Louis XVI form. 19. årh.s slutning. H. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud