903/​585

Caziel (f. Sosnowiec, Polen 1906, d. Somerset, England 1988)

Uden titel. Sign. Caziel 63. Blyant, tusch og gouache på papir. Bladstørrelse 44,5×43.

NB: Sheet size 44,5×43 cm not 46×61 cm.

Proveniens: Privatsamling, Danmark. Modtaget direkte fra kunstneren.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK