2442/​901

Dansk møbeldesign

Væghængt sminkeskab af teak, front med skydelåge med sjeneflet, bag hvilken hylder, spejl og lys. 1950–60'erne. H. 66. B. 90. D. 20/25.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte stødmærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?