2442/901
Dansk møbeldesign
Væghængt sminkeskab af teak, front med skydelåge med sjeneflet, bag hvilken hylder, spejl og lys. 1950–60'erne. H. 66. B. 90. D. 20/25.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte stødmærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud