Caziel (f. Sosnowiec, Polen 1906, d. Somerset, England 1988)
Uden titel. To kompositioner. Én sign. Caziel 63. Kul på papir. Bladstørrelser 24×32 og 17×32. Uindramede. (2)
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Modtaget direkte fra kunstneren.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021