1721/​1681

Fang-type figur af udskåret og patineret træ i form af siddende kvinde beviklet med prydelse af perler om hals og liv. 20. årh. H. 53.

Ændret standbeskrivelse. 22/5–17.

Brugslitage. Ridser, mærker og revner. Fødder med afslag. Reparation på ben.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag