1721/1681
Fang-type figur af udskåret og patineret træ i form af siddende kvinde beviklet med prydelse af perler om hals og liv. 20. årh. H. 53.
Ændret standbeskrivelse. 22/5–17.
Brugslitage. Ridser, mærker og revner. Fødder med afslag. Reparation på ben.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag