896/557
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Komposition. Sign. Appel. Olie på lærred. 46×55.
Proveniens: Privat dansk samling.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag