1920/1509
Fad af granit dekoreret med figur af patineret metal i form af brølende løve. 20. årh.s første halvdel. H. 16. Diam. 28.
Fad med flere kanthak. Figur med ridser og mærker.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag